
​
Surprisingly Affordable
​
Rather than an additional food expense, we’ve designed our service to be a better tasting, more convenient alternative to your current grocery budget. Typically, our service will offset 55% to 70% of what you’re currently spending on food. You’ll find you make fewer trips to the grocery store, and will save money with less frequent need for drive-through, take out, and delivery. Our families tell us that even though our All-Natural items are higher in quality, we fit in the same range as their current food budget.
​
​
​
​
​
​
​
​
We customize each order, so the variety, sizes, and quantities of the items included in your menu - and therefore the pricing - are based on the dietary needs and preferences of your family. Below are some ranges of pricing based on different family sizes.
​

For 2 Adults or 2 Adults with a Young Child $60 to $80 Weekly
For 2 Adults and 2 Children Up to 12 Years $70- $100 Weekly
For 2 Adults and 3 Children Up to 12 Years $95-100 Weekly
For 4 Adults Or More
​
$100- $140
Weekly
​